Alternativa k Uschovna.cz?

Potřebujete poslat soubor, který je tak veliký, že se nevejde do přílohy emailu? Nebo potřebujete, aby vámi zaslaný soubor zůstal uložen delší dobu pro jeho opětovné stažení?

Posilej.cz je vhodná alternativa pro zásilkovou službu Uschovna.cz a svým zpracováním se snaží o maximální zjednodušení procesu posílání a vyzvedávání zásilky a jehož bezplatná verze nabízí hned několik pokročilých funkcí.

Srovnání bezplatných verzí Posilej.cz a Uschovna.cz

Obě služby mají velice podobnou nabídku a liší se tak jen v několika různých aspektech. Nabízíme tabulkový přehled funkcí neplacených verzí. Z té je patrné, že uschovna.cz je schopna uložit soubory po dobu dvou týdnů, posilej.cz po dobu tří.

Maximální velikost nahrávaného souboru je identická, Posilej nabízí jeho stažení hned padesátkrát, Uschovna pouze třicetkrát. I neplacená verze Posílej navíc nabízí pokročilé funkce jako zaheslování zásilky, nebo nahrávání na pozadí, které konkurence nenabízí.

Posilej.cz

Úschovna

Velikost zásilky 30 GB 30 GB
Doba uložení 21 dní 14 dní
Počet stažení 50 30
Reklama Bez reklamy S reklamou
Zaheslování zásilky Ano Ne
Nahrávání na pozadí Ano Ne
Přizpůsobení pro mobily Ano Ne
Komentáře k zásilce Ano Ne
Poslat zásilku
“Uschovna vs. Posilej - srovnání bezplatných verzí”

Je možné zásilky odeslat bez registrace?

Bezplatná registrace na Posilej.cz nabízí navíc několik doplňkových funkcí, jako je historie procházení zásilek, přidávání komentářů, či možnost během 24h od prvního stažení tuto zásilku stahovat opakovaně, aniž by se tím obvyklým způsobem využíval limit počtu stažení.

Možnost poslat vaše zásilky okamžitě bez nutnosti registrace nabízejí jak Posilej, tak Uschovna. Stejně tak příjemce zásilky nemusí být na stránkách zaregistrovaný, aby ji mohl stáhnout.

Reklama na Posílej a Uschovna

Obě služby nabízejí možnost jednoduchého sdílení velkých soubor, na Posilej.cz vás pak dokonce ani nerozptylují reklamy, na které byste klikli omylem. Žádné zde totiž nejsou.

Co když se přeruší připojení k internetu?

Stabilita internetového připojení se všeobecně zlepšuje a v Česku je na většině území dostupné kvalitní internetové připojení. Ale co když chci poslat soubor z dovolené v horách, kde je špatný signál?

Přerušené spojení znamená ztrátu času a mobilních dat v případě, že chybí funkce opětovného nahrávání. Tuto funkci nabízí Posilej.cz pro registrované uživatele i bez prémiového účtu a vaše nahrávání se tak samo obnoví, jakmile se znovu připojíte k internetu.

Placená verze Uschovna a Posílej - srovnání

Obě zásilkové služby nabízejí také placenou verzi. S prémiovou verzí se nemusíte bát, že by váš link expiroval a získáte také prostor s uložení souborů, které třeba posíláte opakovaně.

Počet stažení je v tomto případě bez omezení, maximální velikost nahraných souborů se mírně liší. Uschovna umožňuje 50 GB, Posilej o deset GB víc. Všichni prémioví uživatelé navíc s Posilej.cz získají další vrstvu zabezpečení v podobě stahování přes zabezpečený SSL kanál.

Kdo je rychlejší: Úschovna, nebo Posílej?

Hodnoty nahrávání a stahování závisejí v obou případech spíše na kvalitě vašeho připojení k internetu. Posilej i Uschovna používají kvalitní technologie a měřené hodnoty u obou služeb dosahují rychlostí stovek Mb/s. Rozdíl v rychlosti nahrávání a stahování je tak při běžném užívání neznatelný.

Cena Uschovna a Posilej

Placená verze Úschovny vyjde na 259 Kč za rok, Posílej z vaši kreditní karty za stejné období strhne 150 Kč. Vyzkoušet ale můžete obě dvě služby snadno a bezplatně.

Poslat zásilku

Potřebujete pomoci?